Kocour se schoulil na tvůj klín

6. května 2011 v 23:43 | Večernice
Porušuju slovo a píšu článek. Ital (jestli se mu tak dá říkat) je v hospodě, mají sraz. Já jsem krásně osamocená a poslouchám tu Kocoura od Hapky.
Nejdříve ale musím zdokumentovat Velikonoční pondělí. Tento den jsem si řekla (asi tisíckrát), jak jsem blbá, když žijeme na kraji (na kraji!) toho velkoměsta zvaného Brno. Zde jsou totiž tradice neúprosné a všechny děti, mladíci, chaláni, hoši, hošíci, chlapci, dědové, strýcové (prostě všichni mužského pohlaví) se k nám vetřou, nechutně vás zmlátí a ještě žebrají.
Žebrají hned v sedm ráno. Pak přišla ségra s rodinkou. Na ně jsem se těšila. Aspoň někdo. Ségra toho má moc, chudák. Chodí na přednášky, stěhuje se a ve volném čase kojí a přebaluje (nebo obráceně?). Takže mi malého přeochotně svěřila a s ním i lahvičku s dětskou stravičkou, brandák a ještě cosi. A! Někdo zvoní. Jdu i s malým otevřít. Kdo to asi je? Ano, správně. Teta a strejda. Teta M a strejda J. J je hodný, hned ve dveřích mi svým proutkem sjede po zadku až ke stehnům a dodá, že dámu má muž jen hladit. To je aspoň přístup. Ani nechce vajíčko. Z něj by si ti venkovští chaláni měli vzít příklad. Usednu teda s malým a krmím ho tím sajrajtem z lahvičky. Ani se mu nedivím, že to nechce. Za chvilku jsme od toho oba dva a ségra na to nebohé malé děťátko řve. Výsledkem této akce je reakce a to taková, že dítě začne řvát. Já dodám, že "se to přece vypere." .
Ale to už na tohle dítě šišlá M. Jenže Budulínek začne řvát ještě víc, čili J seřve M: "proboha, nech, když už ne mě, tak aspoň to dítě, v klidu najíst! Musíš furt mlet pantem?!" a M odpoví, že prostě už toho má dost a kdesi cosi, a svůj dvacetiminutový monolog zakončí "Tak my snad půjdeme. Nezlobte se na nás, děti, já už se v něm nevyznám..." a začne se litovat. Já začnu lhát, že ne, aby nechodili, že jsme se na ně těšili. M řekně, že stejně ještě musí jet nakupovat. Všichni (chceme vypadat jako vzorní hostitelé) začneme tvrdit, že všechny obchody mají dnes zavřeno. J řekne své ženě, že tak vidí, že kdyby si furt nevymejšlela, a... a už jsou v sobě, háají se, pochodují po místnosti, hážou rukama, ségra s tím nemá moc zkušenosti, takže těžce zadržuje smích, kdežto my jsme již vycvičení.
Hádka vyvrcholila odpoledne, kdy odešli a ještě před domem se hádali, kdo bude řídit, protože oba pili.

U nás doma se nic převratného neděje, akorát se teď v posteli mačkáme, protože jsme si zvykli spát odděleně (aspoň mám důkaz, že ho nezahřívá nějaká Italka, a pokud jo, tak je tenounká).

Zbytek z našeho života popíšu jindy. Také mě napadá, že bude DEN MATEK (nevím, jak se to píše). Tak těm svým maminkám něco hezkého kupte, hlavně ne tandemový seskok-to moc velkou radost neudělá. Ital mi to nevěřil, koupil, a lituje toho. Nakonec snad bude muset skočit on (nebo já s ním?!?).

Večernice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kiwi Kiwi | Web | 9. května 2011 v 12:12 | Reagovat

Nějaký krátký ne? :D

2 dorian-gray dorian-gray | Web | 10. května 2011 v 20:49 | Reagovat

Nejhorší návštěvy jsou takové, které se pozvou samy a pak se jim neche pryč. Anebo takové, které zazvoní vždy v ten nejhorší okamžik, například naše sousedka, která je sice jinak moc hodná a pomáhá nám, ale zazvoní VŽDY když odpoledne spíme, nebo se pokoušíme o sex, nebo prostě v ten nejdebilnější okamžik, jde se obvykle pro pánvičku, nebo nám nese koláč co upekla, nebo jen tak pokecat s manželkou... život je těžký. Na druhou stranu, když návštěva dovede pobavit pěknou hádkou a řvaním a rozhazováním rukama tak to také stojí za ten čas, snad...

3 dorian-gray dorian-gray | Web | 16. května 2011 v 22:08 | Reagovat

Jo a posloucháte taky někdy "jak ten chlap se na mně dívá" to je vážně krása, rozvna mi to tu hraje, skvělá naďa válová, a originál jak jinak v italštině...

4 dorian-gray dorian-gray | Web | 27. května 2011 v 22:13 | Reagovat

jsem rád že tu jste, s dětstvím těch dětí na tom asi něco je, možná je to ten slavný, kýžený smysl...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama