Tchýňka

13. února 2011 v 20:57 | Večernice
Čaute (abych šla  s doubou, ale já za sebe říkám: Zdravím).
Tak jsem se překonala a odhodlala se tady zaséjic něco zdokumentovat, páč jinak bych na to zapomněla a bylo by to v kelu (to opět není z mých úst, to říká Monika).

Zprávy z domova:
Bedřich má mindrák, protože není nejbohatší, nejzajištěnější a nejtemperamentnější osoba v našem kraji, ulici ani městě. Bavili jsme se o našich životních touhách, přáních snech a smyslech života (možná na to někdy něco naškrábu, no tak asi ne, páč už končí tejden, takže nic) a tohle byl jeho cíl. Ale řekl, že za to má nejtemperamentnější ženu, jakou mohl mít. 

Já mám mindrák z práce. V pátek mi jedna žena řekla, že jsem děsně pesimistická. Hm. Nelíbí se jí, že nevěřím tomu, že naše pracoviště někdy dosáhne minimálně republikového věhlasu a že budeme na evropské úrovni. Jsme okresní pracoviště. Nechci tomu věřit, nechci být naivní. Chtěla jsem jí říct: "Víte, v soukromém životě jsem úplně jiná, optimistická. Svádím starší muže a mezi nimi i vašeho Bobana, se kterým už dva měsíce vyšukáváte a myslíte, že to nikdo neví... hahaha. Viděla jsem vás dva spolu, Monika vás potkala ve městě a chyběli jste ve stejné dny. Jako jedinému mu tykáte.  Jste ubohá, když myslíte, že to nikdo neví!!!! A mě, která jsem tu dýl než vy, nebudete poučovat a říkat, kam to dotáhneme, jasný?!? Běžte pracovat a když se něčemu divíte, tak zavřete tu svoji  (ne)vypatlanou hubu. Konec proslovu, táhněte mi z očí!!! Jděte si dělat tu svou podělanou grafiku k Bobanovi a dejte mi pokoj! Šéf udělal chybu, že vás sem přijal! Ještě dnes s ním promluvím, řeknu mu, co jste zač. Táhněte!", ale raději jsem držela ústa. Šéf by byl jako vždy na straně toho, kdo to s tímto "ústavem" myslí dobře... ale měla jsem chuť jí to přesně takhle říct, protože mezi mnou a Bobanem kdysi jakési pouto bylo, ale...
Místo toho jsem jí řekla: "Ano... hm...ano...jo....no... myslím, že....ale ano, šlo by to...." ...grrr! Jsem blbá. Dříve jsem na každého řvala, všem všechno říkala rovnou, ale jaksi... když to řeknu hodně blbě, tak: "na tuhle práci jsem dost let studovala a nehodlám měnit místo, navíc čekám na výsledky tý pošahaný zkoušky, která by mohla ovlivnit moji pozici tady...takže musím držet hubu... třeba bych pak tu krávu mohla vyhodit...hm...ne, to bych samo neudělala." cituji autorku tohoto článku.Další zpráva: byla u nás ségra (jo, ono už to bude týden, takže to není moc aktuální) a svěřila mi  Bobka (přezdívka sestřiného dítěte) na hlídání. Tak jsem Bobka dala do kočárku, jezdila s ním (s Bobkem i s kočárkem) po parku a potkala tam vojáka, děsně hezkýho (že by to bylo tím, že je nedaleko vojenský areál?)... Monika by řekla: "Škoda pusy, která padne vedle" a má pravdu. Jo a ještě něco: jak jsem tak jezdila s tím kočárkem, tak mi udělalo děsnou radost, že se mě všichni ptali, "čí to je?".... prostě všichni sousedi měli zase co řešit. No, prostě super! Jim stačí fakt málo, všechny ty babky se seběhly, udělaly slet čarodějnic a řešily, čí to asi tak je (sestra přišla brzo ráno, to babky ještě chrněly a nevšimly si jí) a přišla si pro malýho až večer (opět si jí nevšimly). 
Ach, jakou já měla radost, té škodolibosti ve mně bylo...! 

Další zprávy z domova: potkala jsem tchyni své sestry. Trapas jako Praha. Představte si to: jde vedle mě žena, já ji poznám. Je to máma muže mé sestry. Pozdravím ji, poznáme se a ona se zeptá, co dělám u nich na sídlišti: "Ále, musím ke kolegyni, nesu jí nějaké podklady, znáte to..." snažím se to zamluvit...a ona se zeptá, kde ta kolegyně bydlí. Super. Neznám její přesnou adresu, jsem tu poprvý a mám to napsaný na papírku. Paní T (ne jako tchýně, ale počáteční písmeno jejího jména) mě tam doprovodí a cestou se rozpovídá o svém synovi. Na závěr jí chci podat ruku (tedy ona mi podá ruku) a já v ní mám...hádejte, co! Pepřák. No ano. Bedřich mě donutil ho nosit u sebe, že prej člověk nikdy neví... Měla jsem ten peřák elegantně schovanej i s rukou v rukávu bundy, ale pak, když došlo na věc... Zeptala se, co to je. Teď si určitě myslí, že jsme mafiáni. Áchjo...

Dám semka fotky toho, co dělám večer. Ne, to co myslíte!  Byla jsem nucena si vzpomenout na základy pletení. Drobek si přeje záclony do domečku pro panenky. Já jí říkala, že pak jsou to tedy závěsy, pokud jsou pletené, ale ne, podle ní jsou to záclony a musí být pletené...Tak jsem teda zase něco slíbila. (Díky, mami, žes mě donutila se naučit plést, já vím, říkala jsem, že je to volovina, že to nikdy nepoužiju....díky!)
Tak teda pletu. Uvidíte. Bedřich mi řekl: "Aha, takže na starý kolena začnu chodit v pletených svetřících... no, tak aspoň, že ne na mladý kolena, tehdy bych to na sebe nevzal. Ale můžeš mi uplést šálu. Budu rád. Jsi moje šikulka. " a dal mi pusu na čelo. Takže jsem si připadala jako úplný děcko (pusinku na čelíčko a spinkat), a taky mě zarazilo to "jsi MOJE šikulka". Jeho? Jistě, chápu, že taky někdy řeknu o něčem, co zdánlivě není moje, že to moje je ("ty jsi můj nejlepší bráška! dík moc!" Jako třeba tohle, když mě brácha naučil dělat si taháky do tužky, abych nebyla nápadná.), ale tak nějak jsem přemýšlela (vyjímečný stav!) a došlo mi, že se považujeme za ty, kteří spolu budou na starý kolena na vejminku krmit husy a drobit slípkám. Že by jsme jeden s druhým počítali? A brali se jako samozřejmost? No, dobrá, nebudu filozofovat, stejně mi to nejde.  Tak teda pletu a pletu a pletu.

Jo a novinka: již umím udělat autorský film. Bedřich na to stáhl jakejsi program a prej abych si to zkusila. Fakt super věc. Máme teď milion filmů, ale když to chceme někomu poslat, tak to nikdo neotevře, protože je to to nejposlednější z nejposlednějších  a nikdo ještě nemá tyhle soubory stažený...
Jinak takový detail, technický dotaz: Proč jsou dop***** všude na výlohách ty přiblblý srdce s pošahanýma ksichtama??? (napište to do komentářů, mooooc ráda si to přečtu!)Večernice, věčný pesimista (dle kolegyně)


Jo a: možná přidám v týdnu jeden OPRAVDU DOBREJ test z Prsíčka, fakt skvělej! Jmenuje se "Jaký / Jaká je v posteli?"... 
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monika Monika | 14. února 2011 v 18:26 | Reagovat

Díky za podporu, já jen nechci, aby sis myslela, že třeba do práce schválně nechodím. Hrozně se mi stýská, když nemůžeme drbat!

To: "Je to v kelu" říkavala moje babička. Tak to nějak používám (často?!).
Škoda žes to S. vážně neřekla. Alespoň by byla sranda a zvedla bys jí mandle :D. Stejně už tam každej ví, že s Bobanem denně šuká a tobě říká, jak si užívá života! S Bobanem pouto? Dovol abych se zasmála, víš cos s ním všechno dělala?? Třeba si tě bere do huby už kvůli tomu, že s tebou Boban něco měl a jí to řekl. Tak závidí...
Ty tu zkoušku dáš! sice mě opustíš, ale já to přežiju ;)
Ty už ten pepřák máš? Dyť si říkala, že ho teprve dostaneš?!
Tánička si navymejšlí. Ale to jsou prostě děti :).
Jak ty říkáš: přiblblý srdce s pošahanýma ksichtama jsou tam proto, že je ten pošahanej Valentýn, ale díky za přání. Bylo nádherný!

Pokud budu moct (snad budu, přece si D. nemžu nechat ujít) tak v pátek si dáme to kafčo a půjdem kolem vašeho, aby zase slet čarodějnic měly co dělat. Třeba si budou myslet, že jsme lesby?? :D :D

Zítra ještě do práce nejdu, ale snad ve středu... promiň... vždyť víš!

2 Večernice Večernice | Web | 14. února 2011 v 19:11 | Reagovat

[1]: Jasná věc! Mimočoudem K. mi slíbil exkurzi na jeřáb! Jo a ptala jsem se na Jendu, já: "Tak jak se mu daří? Byl jsi za ním a za Evou? Vyřiď mu, ať už se nevrací, ať si s Evou zajedou k moři. S tebou je tu větší sranda." a on: "No, to leda, že bys ho shodila ze schodů. Ne, tak víš co...jsem tu na záskok, tam mám čtyřikrát větší plat, tohle pro mě není." já: "Počkej, ty nemáš peníze?" a on: "Ale, manželka vyšiluje..." chápeš? Ta jeho žena je fakt fůůůria. Jinak na kafčo se těším.
Moničko, přijď co nejdřív!!!

3 Monika Monika | 16. února 2011 v 11:49 | Reagovat

[2]: já se snažím, ale doktorka mě nechce do práce pustit. Je to na ho**o! Mě už se tak stýská. Doufám že šéfová Cecilka zase nemá nějaký kecy. Už mě to fakt štve!
Nevím jestli si to kafe v pátek dáme, ale času do té tvé "zkoušky" je ještě dost, než mi zdrhneš.
Mám tě ráda a měj se!

4 vecernihvezdicka vecernihvezdicka | Web | 16. února 2011 v 14:14 | Reagovat

[3]: Do zkoušky ne, tu už mám za sebou. Cecilka (jak ty říkáš) je idiot. Dneska jsme si vyměnili názory a je to na modrý ho**o! Pá

5 Ivča Ivča | Web | 18. února 2011 v 19:58 | Reagovat

[4]: Já říkám, sere na to bílej tesák

6 Kiwi Kiwi | Web | 19. února 2011 v 19:26 | Reagovat

Děkuju za pochvalu. Génius průměrnosti? To přehání :D

7 Kiwi Kiwi | Web | 21. února 2011 v 17:41 | Reagovat

Děkuju, i když blití mi asi nepomůže :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama